Mézes maszkok a pattanások ellen

2022.09.06

A méz nemcsak egészséges és finom, de akár a szépségápolásban is hasznosítható. Az istenek nektárjáról már az ókorban is tudták, hogy alkalmazhatják bőr problémákra is. Egyiptomban Kleopátra mézes szamártejben fürdött, ami után mézes testpakolást kért, hogy bőre még ragyogóbb legyen. A mézben lévő optimális tápanyagok, a bőrre is jótékony hatást gyakorolnak, így bátran alkalmazhatók pattanásokra, hegekre, pigmentációra, sötét foltokra, száraz bőrre és még sok más bőrprobléma kezelésére. Fontos, hogy csak jó minőségű mézet tegyünk a házilag gyártott maszkokba, krémekbe, mert csak így érhető el a várt hatás.

3 mézes arcpakolást mutatok be a pattanásos bőr kezelésére.

Fahéjas és mézes arcpakolás

Szinte lehet érezni ezt az illatos maszkot... A fahéj kifejezetten jót tesz a zsíros bőrnek, bár az érzékeny bőrűeknek nem árt óvatosan bánni vele, mert kipirosodást okozhat, mivel keringésfokozó hatással bír. A fahéj egyébként gyulladáscsökkentő, gombaölő és antibakteriális tulajdonságokkal is rendelkezik, illetve javítja a bőr vérellátását, ezáltal fiatalon tartja a hámrétegeket. Éppen ezért a fahéj jól alkalmazható a pattanások és a bőrhibák kezelésére. A mézzel kevert fahéj együtt csillapíthatja a pattanások okozta gyulladást.

Hozzávalók:

• 1-2 evőkanál méz

• 1 teáskanál szerves fahéj por

Így készítsd el:

Keverj össze őrölt fahéjat 1-2 evőkanál mézzel sűrű pasztaszerű állagúra. A keveréket alkalmazhatod akár pattanások által érintett területre, akár pattanásos hegekre. Hagyd 15-20 percig hatni, amíg megszárad, majd öblítse le.

Cukros mézes arcmaszk

A cukor egy szuper bőrradír, több ismert kozmetikumban ezt alkalmazzák, mivel nagyon alaposan tudja eltávolítani az elhalt hámsejteket és a pórusokat is összehúzza, simává varázsolva a bőrt. Ezért a bőr egységessé válik, megszabadulva minden olyan bőrproblémától, mint a pattanások, mitesszerek, foltok és a száraz bőr. Ezért a bőr textúrája lágyabbá, egységesebbé és világosabbá válik.

Hozzávalók:

• 1 teáskanál barna cukor

• 1 evőkanál méz

Így készítsd el:

Keverd össze a cukrot a mézzel, hogy sűrű pasztaszerű állagot kapjon. Vigyed fel a masszát az arcodra és a nyakadra. Hagyjad rajta, amíg a maszk megszárad, majd körkörös mozdulatokkal, finoman dörzsöld az arcodon. Öblítsd le langyos vízzel és töröld szárazra. Végül használj hidratáló krémet, így jobban bejutnak a krém hatóanyagai a bőr mélyebb rétegeibe.

Szerecsendiós mézes arcmaszk

A népigyógyászatban már régóta közkedvelt szerecsendió, mint A-, C- és B-vitaminokban, valamint antioxidánsokban gazdag fűszernövény. Olyan szuperhatékony, hogy egy éjszaka alatt eltünteti a pattanásokat, mivel sejtregeneráló és gyulladáscsökkentő. Simává, feszessé teszi a bőrt, miközben ásványi anyagokkal és értékes olajjal táplálja. A szerecsendióból kivont olajat kozmetikumok összetevőjeként is alkalmazzák, gyakran kerül bele testápolókba és bőrradírokba. A méz antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatásával fokozza a szerecsendió jótékony tulajdonságait.

Hozzávalók:

• 1 evőkanál méz

• 1 teáskanál szerecsendiópor

Így készítsd el:

Keverd össze a szerecsendió port egy evőkanál mézzel, sűrű pasztaszerű állagúra. Vigyed fel a keveréket az arcodra és a nyakadra. Hagyd száradni pár percig, és körkörös mozdulatokkal dörzsöld le. Végül öblítsd le a maradék masszát is és kend be az arcod hidratáló krémmel.

A mézes maszkot hetente egyszer érdemes bevetni. Igazán jó hétvégi program, amelynek még kamaszodó kisfiam sem tudott ellenállni!